duminică, 8 august 2010

Campioana a fost invinsa la Timisoara / POLI - cfr 3 - 2 / Publicul alaturi de echipa

BRAVO POLI

FINAL: Victorie!
90+2'-E. Kone reduce din handicap: 3-2.
90+1'-Iese Bourceanu, intră Poparadu.
88'-Iese Hora, intră Alcantara.
85'-Iese Goga, intră Mera.
80'-Cartonaş galben: Taborda.
79'-Şut Goga de la 25 de metri, puţin pe lângă bară.
79'-Cartonaş galben: Panin.
77'-Iese Curtean, intră Zicu.
72'-Şut Curtean de la 22 de metri, puţin peste transversală!
70'-Iese Dani, intră E. Kone.
65'-Iese Deac, intră Traore.
62'-Şut Magera de la 15 metri, puţin pe lângă poartă!
60'- 3-1! Curtean înscrie din 11 metri, după ce Nuno Claro a respins în faţă şutul lui Axente!
59'-Cartonaş galben: Alexa.
54'-Paradă Taborda, la şutul de la 14 metri al lui Culio!
47'-Cartonaş galben: Mureşan.
41'-Nuno Claro opreşte golul 3, respingând lovitura de cap a lui Axente, din opt metri.
37'-Rectificare: Axente a marcat cu un şut din zece metri, după o pasă a lui Bourceanu. 2-1!
35'-Cursă a lui Axente, încheiată cu un şut de la 16 metri, prins de Nuno Claro.
30'-1-1: Curtean egalează cu un şut de la 14 metri!
27'-0-1: Bjelanovic deschide scorul cu un şut de la 12 metri.
25'-Nuno Claro intervine din nou la un şut al lui Magera, expediat în urma unei lovituri libere, de la 22 de metri. Mingea ajunge la Axente, în colţul careului mic, dar reluarea ocoleşte spaţiul porţii.
21'-Încă o şansă bună pentru formaţia noastră. Bourceanu centrează de pe partea dreaptă, Luchin şterge mingea cu capul, dar balonul se scurge pe lângă bară.
15'-Cisovsky primeşte cartonaş galben.
8'-Şut senzaţional al lui Magera, din lovitură liberă de la 35 de metri, respins în corner de Nuno Claro! Tot el reia din 14 metri, peste poartă, cu capul, după lovitura de colţ.
4'-Axente şutează în bară, de la 16 metri!
FC Timişoara: Taborda, Luchin, Alexa, Curtean, Sepsi, Axente, Scutaru, Magera, Goga, Cisovsky, Bourceanu. Rezerve: Pantilimon, Mera, Chiacu, Popovic, Tameş, Zicu, Poparadu. CFR: Nuno Claro, Panin, Piccolo, Edimar, Mureşan, Cadu, Dani, Culio, Hora, Deac, Bjelanovic. Rezerve: Peskovic, Alcantara, Tony, E. Kone, Kivuvu, Traore, E.Dică.
Arbitri: Alexandru Deaconu (Bucureşti), Sebastian Gheorghe (Suceava) şi Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti). Rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin). Observatori: George Ionescu (Bucureşti) şi Cornel Cacoveanu (Târgu Mureş).