sâmbătă, 9 octombrie 2010

Antrenorul Contra şi-a dat acceptul pentru jucătorii aflaţi în probe / Jiri Krejci si Rafael Rocha au convins în amicalul cîştigat de Poli, 2-0 cu Naţional Sebiş

Jiri Krejci (25 de ani) şi Rafael Rocha (24 de ani) au fost titulari, în amicalul cu Naţional Sebiş.
Contra i-a folosit pe jucatori pentru a se edifica dacă cehul poate fi o soluţie viabilă în centrul defensivei sau dacă brazilianul îl poate concura cu brio pe Sepsi în banda stîngă. Rocha a fost încercat o repriză şi în linia mediană.
Concluzia :Impunător la duelurile aeriene
După primele 45 de minute, "Guriţă" luase deja o decizie în privinţa lui Krejci. Fără greşeală în defensivă şi cu un gol marcat cu capul, după cornerul lui Chiacu, fundaşul ceh de 1,90 metri înălţime aşteaptă doar să-şi pună semnătura pe contractul cu Poli. "Eu sînt mulţumit de cum au evoluat ambii jucători. Pe mine m-au convins şi aş vrea să-i păstrez în lot pe amîndoi, dar acum totul depinde de conducere", a explicat Contra.