duminică, 18 martie 2012

17.03.2012 / FC Bihor Oradea - POLI TIMISOARA 0 - 2 / Dupa acest meci Poli urca pe locul I

Bihorenii au inceput mai bine partida, avand posesia, insa la prima faza mai periculoasa a timisorenilor acestia au reusit sa deschida scorul. Popovici a centrat de pe partea dreapta iar Axente i-a luat fata lui Fildan si a reluat in plasa cu capul, din 6 metri. Bihorenii au reusit sa marcheze la doar trei minute distanta, in minutul 9, insa golul a fost anulat deoarece Sulea se afla in pozitie de offside.
Oradenii au avut in continuare initiativa insa cei care au marcat au fost tot timisorenii, prin acelasi Axente, in minutul 40.
Cea de-a doua repriza s-a desfasurat sub o dominare sterila a bihorenilor si un joc incalcit la mijlocul terenului in urma caruia niciuna dintre formatii nu a reusit sa isi creeze ocazii importante de gol. In tur, Poli Timisoara a castigat cu acelasi scor, 2-0.