marți, 5 iulie 2011

FC Politehnica-FK Skendija (Macedonia) 2 - 3

Arbitrul pune punct acestei partide, Politehnica Timişoara 2-3 Skendija, scor final.
Minutul 88: Curtean înscrie pentru 2-3, cu o execuţie superbă din careul de 16 metri.
Minutul 86: Goga este avertizat cu un cartonaş galben.
Minutul 84: Curtean bate o lovitură de colţ, dar Luchin reia peste poartă.
Minutul 80: Curtean execută o lovitură liberă, dar respinge apărarea adversă.
Minutul 70: Luchin vede cartonaşul galben.
Minutul 68: A intrat Popovici în locului lui Mera.
Minutul 63: Au ieşit Nikolic şi Scutaru, au  intrat Popa Radu şi Dorin Goga.
Minutul 60: A ieşit Rafael Rocha, a intrat Alexandru Curtean.
Minutul 56: Acelaşi Hasani înscrie pentru 3-1, cu un şut din 6 metri.
Minutul 54: Hasani execută o lovitură liberă de la 30 de metri, mingea loveşte bara.
Minutul 47: Axente bate o lovitură liberă, dar respinge portarul macedonean.
A început repriza a doua, a intrat Lepmets în locul lui Pantilimon.
Pauză: scor 1-2
Minutul 45: Ferhan Hasani înscrie din penalty, 2-1 pentru Skendija.
Minutul 44: Arbitrul dictează penalty pentru Skendija, Nikolic vede galben pentru proteste.
Minutul 37: Nikolic scapă singur cu portarul, dar nu reuşeşte să înscrie.
Minutul 30: Ricketts trimite o pasă decisivă pentru Nikolic, care îl învinge pe portarul macedonean cu un şut la colţul lung.
Minutul 27: Rocha trimite o centrare periculoasă în careu, dar resping de acolo macedonenii.
Minutul 20: Pătraş execută o lovitură liberă, dar balonul trece peste poartă.
Minutul 10: Ferhan Hasani deschide scorul, cu un şut la colţul lung din 14 metri.
Minutul 6: Ocazie mare de gol pentru Poli, Ricketts scapă singur, trimite un lob peste portarul macedonean, însă mingea loveşte bara.

Echipa de start: Pantilimon, Matei, Scutaru, Mera, Sepsi, Ricketts, Zaluschi, Pătraş, Rocha, Axente, Nikolic.

Aha, EXACT, Iancu este raul fotbalului... dar VALIZELE lui Becali, dar tilurile CFR- ului, dar titlul Otelului, dar transferurile clanului Becali

Cate scandaluri nu au fost in fotbalul romanesc, de ce acum , tocmai acum, se hotareste Sandu, Nasu, sa vorbeasca.
La valizele lui Becali nu a zis nimeni nimic, unde pui ca in acest caz au fost probe, probe video, Berbecali Oita Barsana, alerga dupa fotbalisti cu valiza.
Meciurile trucate nu le-a vazut Sanducu...

Campionatele in care CFR domina, lua titluri, atunci Sandu inchidea ochii.

Culmea, acum la reinceperea razboiului dintre Iancu si Sandu, Nasu se hotareste sa spuna, sa vorbeasca, sa demaste MAFIA si CORUPTIA din fotbalul romanesc... doar ca Mircea Sandu face parte din MAFIE si acum incearca sa arunce cu praf ca toata atentia sa se indrepte spre altceva.
Urmeaza cumva returul barajului de promovare in Liga 1, vor sa blatuiasca meciul, o vor mai mult pe Vointa in Liga 1, Sageata activeaza intr-un oras urat, mai frumos este Sibiul, asa ca ...

Barajul ILEGAL:

Sa nu uitam de marea echipa OTELUL ZGALATI, care intra in istorie cu primul titlu castigat in 2011, un titlu FALS...Oare cine a ajutat-o pe Otelul sa castige titlul...
Dan Petrescu "Fibră", fostul membru al CCA acuzat direct de Marian Iancu şi de Adrian Porumboiu că ar fi făcut jocurile Oţelului în finalul sezonului trecut, cu brigăzi dedicate Galaţiului.
Lui Dan Petrescu "Fibră" i-au fost ridicate, la finalul lunii iunie, toate atribuţiile pe care le avea ca vicepreşedinte al CCA şi coordonator al delegărilor de la Liga 1. ( DE CE OARE ? )

In FOTBALUL "DE MOCIRLA" ROMANESC nimic nu misca fara MIRCEA SANDU si fara MITICA DRAGOMIR.
Dar ce se intampla cand cei doi CAPI nu se mai inteleg...