duminică, 29 august 2010

Steaua - Poli 1- 1 / Contra o executie perfecta

Minutul 90+2: Cristi Balaj fluieră finalul partidei, scorul de pe tabelă arată 1 - 1.

Minutul 90+1: Scutaru este avertizat pentru o intrare periculoasă la Emeghara.

Minutul 90: Latovlevici centrează în careu, Pnatilimon prinde.

Minutul 86: Magera trage peste poartă de la marginea careului, după ce Poli a hipnotizat apărarea Stelei.

Minutul 85: Axente trage pe lângă vinclul lui Tătăruşanu, după o pasă a lui Magera.

Minutul 83: Scutaru faultează în atac, iar bucureştenii pot să respire .

Minutul 82: Poli continuă asaltul la poarta lui Tătăruşanu,steliştii par a fi obosit...

Minutul 80: GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL POOOOOOOOOOLIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!! A înscris Cosmin Contra, dintr-o lovitură liberă executată senzaţional.

Minutul 79: Geraldo, pentru un henţ.

Minutul 78: Timişoara în atac din nou, însă mingea ajunge din nou la Tătăruşanu.

Minutul 77: Fază fixă pentru Poli, Contra trage peste poartă. Crainicul stadionului anunţă că pe stadionul Stelei sunt 15.000 de spectatori.

Minutul 73: Contra centrează la colţul lung, însă Axente nu ajunge la minge.

Minutul 72: Axente este surprins în off-side.

Minutul 71: Latovlevici trage, din careu, pe lângă poartă.

Minutul 68: Magera şutează dezamăgitor, la mare distanţă de poartă.

Minutul 67: Corner pentru Steaua, Abrudan deviază, însă Pantilimon reţine din faţa portţii.

Minutul 65: Contra intră pe gazon înlocuindu-l pe Alex Curtean.

Minutul 64: Axente ratează prima ocazie a Politehnicii Timişoara, şutând fără preluare pe lângă poarta lui Tătăruşanu.

Minutul 61: Gardoş ajunge în careul advers, cu mingea la picior, pasează la Surdu pe dreapta, care centrează în careu, însă Pantilimon se află la post din nou.

Minutul 59: Păcurar centrează de pe stânga, însă Pantilimon reţine cu siguranţă.

Minutul 57: O nouă schimbare la Poli, Magera îi ia locul lui Sepsi, iar la Steaua vine forţat şi a treia schimbare, intrând Abrudan în locul lui Mihai Răduţ, acesta din urmă parasind terenul pe targă, accidentat.

Minutul 54: Schimbare la Poli Timişoara, intră Ianis Zicu în locul lui Goga.

Minutul 52: 1 - 0, Păcurar înscrie pentru Steaua, după ce lovitura liberă a fost expediată de Surdu în bara porţii lui Pantilimon.

Minutul 52: Lovitură liberă de la 17 metri, pentru Steaua, după ce Alexa îl faultează pe Surdu.

Minutul 49: Surdu este surprin în off-side, de pasa trimisă de Păcurar.

Minutul 46: Începe cea de-a doua repriză, printr-o schimbare pe care o efectuează Ilie Dumitrescu, intră Păcurar în locul lui Bicfalvi, iar ca fapt divers în tribunele stadionului din Ghencea au ajuns şi ruibiştii de la clubul roş-albastru.

Minutul 45: Finalul primei reprinze la scorul de 0 - 0, o primă parte în care Poli nu a avut nici o ocazie clară de a marca.

Minutul 44: Acţiune personală a lui Bicfalvi, care din marginea careului trage puţin pe lângă poarta timişorenilor.

Minutul 43: Latovlevici execută un corner, însă Răduţ trage mult peste poasrta.

Minutul 40: Ilie Dumitrescu este atenţionat, de Cristi Balaj, cu trimiterea în tribunele stadionului.

Minutul 39: Bicfalvi trimite un şut de la 18 metri puţin pe lângă poarta lui Panti.

Minutul 36: Acelaşi Latovlevici mai şutează o dată, de data aceasta mingea trece peste poasrta bănăţenilor.

Minutul 33: Latovlevici trage de la distanţă, însă Pantilimon respinge în lateral.

Minutul 28: Stancu şuteaza foarte frumos de la 25 de metri, însă rateaza de puţin ţinta.

Minutul 26: Lovitură liberă pentru gazde, Stancu trage peste.

Minutul 25: Burcă, pentru un fault la Matei.

Minutul 21: Latovlevici bate o lovitură liberă de la 35 de metri, însă mingea nu trece de zid şi faza se stinge.

Minutul 19: Pase ca la handbal, în marginea careului, ale steliştilor, însă Răduţ nu ajunje la ultima pasă a fazei.

Minutul 14: Corner pentru Poli, respinge Bicfalvi, care este şi faultat în atac.

Minutul 12: Prima schimbare la Steaua, Intra Matei în locul lui Tănase, accidentat.

Minutul 7: Ocazie pentru Steaua, însă Stancu ratează de puţin, trimiţînd un şut de la 15 metri.

Minutul 4: Bourceanu centrează bine, însă steşiştii resping.

Minutul 1: A început partida.

Steaua: Tătăruşanu - Emeghara, Gardoş, Geraldo, Latovlevici - Anghelov, Bicfalvi - Răduţ, Stancu, Tănase - Surdu

Rezerve: Stanca, Martinovici, Bonfim, Abrudan, Păcurar, Matei, Andrei Ionescu

Poli Timişoara: Pantilimon - Scutaru, Luchin, Burcă, Sepsi - Mera, Alexa, Bourceanu, Curtean - Axente, Goga

Rezerve: Taborda, Chiacu, Zicu, Contra, Magera, Mansour, Tameş

Steaua - Poli de la ora 20.00; unde puteam vedea meciul ?