sâmbătă, 5 martie 2011

POLI TIMISOARA - 20 de meciuri fara infrangere

Partida spectaculoasa, arbitraj dezastruos

PREMIERA:
Ianis Zicu a purtat azi, la meciul cu CFR Cluj, banderola de căpitan pentru prima oară de la venirea sa la echipa Timişoarei.

Atacantul a bifat, în acest sezon de Liga I, 17 prezenţe în echipa bănăţeană şi a marcat de 12 ori, inclusiv în derby-ul cu CFR de azi -gol reuşit din penalty în minutul 5.
Poli a spart gheaţa şi a reuşit să fie prima care învinge în deplasare în duelul cu CFR Cluj. După un meci excelent, plin de faze de gol, Timişoara a învins la campioana României cu scorul de 2 – 1. Cu cele trei puncte obţinute în deplasare, Poli continuă urmărirea celor de la Oţelul, păstrând distanţa de cinci puncte din clasament. Zicu a fost din nou superb, a promis şi a marcat, mai mult a fost artizanul celui de-al doilea gol, cel al victoriei pentru echipa bănăţeană, reuşit în premieră pentru Liga 1 de Rickets.

LIVE Cluj - POLI 1-2 / Victorie POLI - revenim la 5 puncte de Galati

Fluier FINAL. Victorie POLI. BRAVO baieti.
Minutul 90+2: Iese Goga, intră Rocha.
Minutul 90+1: Bară Ricketts!
Minutul 90: Ricketts ratează din şase metri!
Mnutul 89: Accidentare Ghionea, este ok isi revine.
Minutul 88: Iese Maftei, intră Batin.
Minutul 85: Serie de doua ocazii mari pentru Poli, suturi Ricketts si Zicu.
Minutul 84: Ocazie imensa Goga, portarul clujenilor apara.
Minutul 82: Ocazie mare pentru clujeni, sut Hora, Pantilimon din nou la posturi.
Minutul 79: Lovitura libera Goga - in zid.
Minutul 79: Hora nimereşte transversala! Pe contraatac, şutul lui Goga e blocat la şase metri.
Minutul 78: Ocazie pentru clujeni - Pantilimon este la posturi. BRAVO
Minutul 77: GOOOOOOL POOOOOLI - Gol Ricketts, 2-1 pentru POLI.
BRAVOOO POLI, BRAVO UHRIN - foarte inspirat.
Minutul 76: Cartonas galben Axente, pentru lovitura mingii dupa fluierul arbitrului.
Minutul 75: Doua lovituri de colt pentru cluj.
Minutul 71: Iese Burcă, intră Ricketts.
Minutul 70: Goool ZICU, golul este anulat pe motiv de offside.
Minutul 65: Bastos primeşte al doilea cartonaş galben, pentru simulare, şi este eliminat.
Minutul 62: O nouă intervenţie a lui Pantilimon, la şutul din 16 metri al lui Hora.
Minutul 54: Axente primeşte o pasă de la Sepsi, la şase metri, dar reia pe lângă poartă.
Minutul 52: Pantilimon respinge în corner un şut al lui Nicoară.
Minutul 52: Peralta il faulteaza pe Goga.
Minutul 49: Arbitrul de centru preda un telefon mobil arbitrului de rezerva ( aruncat in teren de un fan clujean ), meserias telefonul...
A inceput repriza a doua
Penalty INEXISTENT pentru cfr cluj
PAUZA
Minutul 45: Ocazie uriasa Bourceanu.
Minutul 41: Cartonas galben pentru Maftei, fault la Zicu
Minutul 36: Cartonaş galben pentru Rada.
Minutul 35: Cartonaş galben pentru Burcă.
Minutul 32: Intervenţie bună a lui Pantilimon, care a respins şutul plasat al lui Hora, de la 16 metri.
Minutul 29: Cartonaş galben pentru Peralta.
Minutul 25: Acţiune a lui Axente, pe partea dreaptă, încheiată cu un şut din colţul careului mare. Mingea ocoleşte cadrul porţii.
Mintuul 21: Pantilimon respinge greu şutul lui Bastos, expediat dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.
Minutul 17: Hora respinge de pe linia porţii! Ghionea a reluat cu capul, după cornerul lui Bourceanu.
Minutul 15: Sepsi primeşte cartonaş galben.
In doar 10 minute au fost inscrise doua goluri, amandoua din penalty.
Minutul 8: Penalty pentru CFR, pentru un presupus fault al lui Bourceanu. Cadu marchează şi el, de la punctul cu var. 1-1.
Minutul 6: 0-1! Zicu transformă lovitura de pedeapsă!
Minutul 5: Helder este faultat în careu de Panin. Marius Avram dictează penalty!