sâmbătă, 19 februarie 2011

Poli - Novi Sad 0 - 1 / Ultimul amical, o noua infrangere

Scor final: 0-1! Câţiva suporteri aflaţi în tribună au aruncat o torţă pe teren.

Minutul 89: Ricketts ratează o şansă imensă de a ehgala, trimiţând balonul în portar.

Minutul 81: A intrat Zăgrean în locul lui Magera.

Minutul 75: Momente confuze ale jocului, cu greşeli în ambele tabere, cu precădere făcute de alb-violeţi.

Minutul 67: Iese Scutaru, intră Tameş. Ricketts l-a înlocuit pe Rocha.

Minutul 66: Şansă bună pentru Axente, dar şutul acestuia a fost parat în doi timpi de portarul advers.

Minutul 63: Ratare monumentală a lui Ilic, care trage peste, din 3 metri...

Minutul 60: Iese Goga, intră Axente.

Minutul 51: Alexa l-a lansat bine pe Zicu, însă acesta ratează de puţin ţinta.

Minutul 46: Nikola Ignjatijevic a intrat în locul lui Sepsi.

Este pauză, iar scorul a rămas cel stabilit în minutul 3, 0-1.

Minutul 37: Magera vede galben după ce îl împinge pe... arbitru.

Minutul 35: Poli pune presiune în careul advers, dar mingea nu vrea să intre în poartă.

Minutul 28: Rocha a centrat pentru Zicu, acesta a reluat din foarfecă spre poartă, iar Goga înscrie din apropiere. Golul este anulat din nou, pe motiv de ofsaid.

Minutul 27: După o acţiune bună a lui Goga, Cisovsky reuşeşte să înscrie, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.

Minutul 25: Joc destul de încurcat, mingea se plimbă mai mult între cele două careuri de 16 metri.

Minutul 10: Rocha centrează bine de pe stânga, Ciso reia cu capul, puţin pe lângă.

Minutul 3: Acţiune rapidă a grupării plave,  Ilic a pasat excelent pentru Marebashvili, care l-a executat pe Pantilimon, 0-1.

Peste 1500 de spectatori asistă la partida de astăzi. Timpul nu este foarte favorabil.

Echipele
Poli: Pantilimon, Scutaru, Luchin, Ghionea, Sepsi, Goga, Alexa, Cisovsky, Rocha, Zicu, Magera.
Vojvodina: Brkic, Stevanovic, Pavlovic, Mitsosevic, Mojsov, Trajkovic, Lazetic, Medojevic, Ilic, Marebashvili, Aboubakar.