sâmbătă, 9 martie 2013

Ripensia Timisoara merge ceas..suntem in semifinale

Ne-am calificat în semifinalele fazei județene ale Cupei României! Galben-roșiii s-au impus cu 5-0 în duelul cu FC Jebel, una dintre fruntașele Campionatului Județean.  Radu, cu un hat-trick de senzație, Uzun și Mureșan au fost marcatorii victoriei care o trimit pe ˝Ripi˝ în lupta cu AC Belinț pentru un loc în ultimul act al competiției la nivel județean.

RETURUL incepe cu stangul ...uta - POLI 1 - 0

Prima infrangere din campionat.

Echipa noastră a pierdut primul joc în ediția 2012-13 a Ligii II (seria Vest), 0-1 la Arad, contra UTA-ei. Unicul gol al meciului a fost reușit de Laso, în minutul 52. Nohai a fost eliminat în minutul 55 pentru al doilea avertisment.
ACS Poli a jucat în formula: Pap - Nohai, Petrovic, Șeroni, Marovic - Goge (minutul 72, Bărbuț), Ov. Petre, Poparadu (minutul 66, Trandu), Nanu (minutul 57, Dina) - Boldea, Szekely.