DIN PACATE PIERDEM A DOUA PARTIDA IN ACEST CAMPIONAT

OTELUL - POLI 2 - 1

NU SE PRINDE DE NOI TITLUL. ASTA ESTE, MERGEM MAI DEPARTE, POATE LA ANU'
BRAVO POLI

AJUTATA SAU NU IN ACEST CAMPIONAT, OTELUL VA LUA TITLUL
IN ACEASTA SEARA PUTEAM SA BATEM OTELUL SI SA CASTIGAM, EVENTUAL DACA BATEAM DINAMO, NOI CAMPIONATUL.
PACAT, A FOST UN CAMPIONAT IN CARE AM PIERDUT DOUA PARTIDE DAR AM AVUT MULTE EGALURI.

Se putea mai mult... Finala campionatului nu s-a terminat cu scorul care l-ar fi dorit întreg Banatul. Din păcate, greșelile defensive ale grupării alb-violete au atârnat greu, iar Poli mai speră la titlu doar prin... TAS.

Antal a deschis scorul în prima repriză, după care bănățenii au controlat partida reușind egalarea prin Zicu, imediat după începerea reprizei secunde. Pena, pe contraatac a stabilit scorul final, unul nedrept pentru ceea ce s-a petrecut pe final. 2-1 și in proporție de 99% Oțelul este campioană.

In Piata Unirii, timisoarenii au sperat intr-o victorie care putea aduce titlul in Banat.

Este finala campionatului sau nu ? / Poli trebuie sa indoaie otelul...