duminică, 20 martie 2011

Meci amical in Moldova...

DUMINICA 27 MARTIE, MECI AMICAL CU ZIMBRUL CHISINAU

Pe locul I ... macar pentru o zi, fara infrangere si cu Zicu golgeter...un campionat aproape perfect

Fluier final, Poli Timişoara se impune cu scorul de 2-0.
Minutul 90: Intră Luchin, iese Dorin Goga.
Minutul 84: Goga înscrie pentru 2-0 dupa un contraatac superb.
Minutul 80: Iese Ianis Zicu, intră Ignjatijevic.
Minutul 77: La gazde, iese Ispir şi intră Vasilescu.

Minutul 74: Bourceanu primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
Minutul 69: Helder este avertizat cu un cartonaş galben, dupa un fault la Zuluf.
Minutul 67: Bourceanu şutează violent din afara careului, iar Stoicescu respinge cu greu in corner.
Minutul 63: Iese Axente şi intră Nikolic.
Minutul 60: Iese Novac, intră Zuluf.
Minutul 57: Zicu primeşte cartonaş galben.
Minutul 47: Pantilimon respinge de sub bară şutul de la 25 de metri, din lovitură liberă, trimis de Popa.
Minutul 45: Penalty pentru o intervenţie neglijentă asupra lui Goga. Transformă Zicu: 1-0 pentru Poli! Coman primeşte cartonaş galben.
Minutul 30: Axente şutează de la 17 metri, dar Stoicescu prinde balonul.
Minutul 29: Uriaşă şansă pentru Zicu, scăpat la 12 metri de poartă, însă goalkeeper-ul Stoicescu respinge şutul jucătorului nostru.
Minutul 24: Oprea şutează din întoarcere peste poartă, din 16 metri.
Minutul 22: Bourceanu execută o lovitură liberă de la 40 de metri, însă reluarea cu capul, pe spate, a lui Ghionea, ocoleşte mult poarta.
Minutul 20: Cartonaş galben pentru Bourceanu.
Minutul 14: Popa şutează în bară din şase metri, mingea sărind în braţele lui Pantilimon.

Echipa de start a Politehnicii: Pantilimon, Helder, Cisovsky, Ghionea, Sepsi, Goga, Alexa, Bourceanu, Zicu, Magera, Axente. Pe bancă: Taborda, Burcă, Luchin, Ignjatijevic,  Tameş, Ricketts, Nikolic.
Arbitri: Sebastian Colţescu (Craiova)-Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Marius Nicoară (Băile Herculane).
În tur, a fost 2-1 pentru Politehnica. Golurile au fost marcate de Magera (minutul 39) şi Zicu (minutul 83), respectiv Negru (minutul 81).