duminică, 15 august 2010

U Craiova - Poli Timisoara 1 - 1 / Zicu egaleaza in prelungiri / Renaste Poli in fiecare meci...

Minutul 90: Ianis Zicu egaleaza in prelunginri! Lung respinge un sut al lui Axente iar mingea ajunge la Zicu care inscrie la coltul scurt.
Minutul 76: Iese Piţurcă, intră Stoianof.
Minutul 63: Iese Curtean, intră Zicu.
Minutul 59: Iese Roman, intră Bărboianu. La noi, iese Scutaru şi intră Tameş.
Minutul 58: Bourceanu primeşte şi el cartonaş galben.
Minutul 52: 1-0 pentru gazde, a marcat Piţurcă, din 12 metri.
A început repriza a doua. Contra l-a înlocuit pe Goga.
Minutul 44: Prepeliţă şutează surprinzător de la 30 de metri, dar mingea trece puţin pe lângă bară.
Minutul 39: Portarul craiovean intervine salutar la o lovitură de cap a lui Goga, din 12 metri, apoi acelaşi Lung jr. prinde un şut al lui Bourceanu, din apropierea careului mic. În prealabil, un fundaş craiovean a respins în transversala propriei porţi!
Minutul 38: Voleu Sepsi, de la 30 de metri, prins de portarul gazdelor.
Minutul 35: Cartonaş galben pentru Prepeliţă.
Minutul 28: Axente primeşte cartonaş galben.
Minutul 27: Scutaru îl blochează la 14 metri pe Costea, respingând în corner.
Minutul 24: Lung jr. scoate de sub bară un şut înşelător, de la 25 de metri, al lui Alexa.
Minutul 17, cartonaş galben pentru Lopes.
Minutul 16: şut Axente, de la 30 de metri, puţin peste poartă.
Suntem în minutul 15, nu s-au înregistrat ocazii majore de cele două părţi.
A început partida de pe stadionul "Ion Oblemenco".
Echipa noastră de start: Taborda, Scutaru, Luchin, Cisovsky, Sepsi, Alexa, Bourceanu, Curtean, Magera, Goga, Axente. Rezerve: Pantilimon, Popovic, Mera, Popovici, Contra, Tameş, Zicu.
FC Timişoara va juca în seara aceasta pe stadionul "Ion Oblemenco" din Bănie, contra Universităţii Craiova, în cadrul etapei a IV-a din Liga I. În echipa noastră nu există absenţe semnificative, Cosmin Contra revenind în lot după ispăşirea celor două etape de suspendare. Echipa noastră are un uşor ascendent moral în faţa echipei oltene. În ultimele patru dispute din campionat, FC Timişoara s-a impus de trei ori, o singura dată înregistrându-se remiza.