marți, 5 iulie 2011

FC Politehnica-FK Skendija (Macedonia) 2 - 3

Arbitrul pune punct acestei partide, Politehnica Timişoara 2-3 Skendija, scor final.
Minutul 88: Curtean înscrie pentru 2-3, cu o execuţie superbă din careul de 16 metri.
Minutul 86: Goga este avertizat cu un cartonaş galben.
Minutul 84: Curtean bate o lovitură de colţ, dar Luchin reia peste poartă.
Minutul 80: Curtean execută o lovitură liberă, dar respinge apărarea adversă.
Minutul 70: Luchin vede cartonaşul galben.
Minutul 68: A intrat Popovici în locului lui Mera.
Minutul 63: Au ieşit Nikolic şi Scutaru, au  intrat Popa Radu şi Dorin Goga.
Minutul 60: A ieşit Rafael Rocha, a intrat Alexandru Curtean.
Minutul 56: Acelaşi Hasani înscrie pentru 3-1, cu un şut din 6 metri.
Minutul 54: Hasani execută o lovitură liberă de la 30 de metri, mingea loveşte bara.
Minutul 47: Axente bate o lovitură liberă, dar respinge portarul macedonean.
A început repriza a doua, a intrat Lepmets în locul lui Pantilimon.
Pauză: scor 1-2
Minutul 45: Ferhan Hasani înscrie din penalty, 2-1 pentru Skendija.
Minutul 44: Arbitrul dictează penalty pentru Skendija, Nikolic vede galben pentru proteste.
Minutul 37: Nikolic scapă singur cu portarul, dar nu reuşeşte să înscrie.
Minutul 30: Ricketts trimite o pasă decisivă pentru Nikolic, care îl învinge pe portarul macedonean cu un şut la colţul lung.
Minutul 27: Rocha trimite o centrare periculoasă în careu, dar resping de acolo macedonenii.
Minutul 20: Pătraş execută o lovitură liberă, dar balonul trece peste poartă.
Minutul 10: Ferhan Hasani deschide scorul, cu un şut la colţul lung din 14 metri.
Minutul 6: Ocazie mare de gol pentru Poli, Ricketts scapă singur, trimite un lob peste portarul macedonean, însă mingea loveşte bara.

Echipa de start: Pantilimon, Matei, Scutaru, Mera, Sepsi, Ricketts, Zaluschi, Pătraş, Rocha, Axente, Nikolic.